sedayeresaneh loader

سفارش طراحی و ساخت موشن گرافیک

Author : Mansoureh Babereh
08 خرداد 1402

دریافت مشاوره تبلیغات مشهد

موشن گرافی یا موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک چیست؟

گاهی برای انتقال بهتر پیام، باید چشم‌ها و نگاه مخاطب را همراه با صدایی که می‌شنود تحت تاثیر قرار دهیم. در اصل موشن گرافی یا موشن گرافیک به ویدیوهایی گفته می‌شود که حاوی یک پیام برای بیننده آن است و با استفاده از تصاویر متحرک ساخته شده است. به گونه‌ای که در آن از شخصیت‌ها و کاراکترهای کارتونی استفاده می‌شود تا فرد بیننده را درگیر خود سازد.

در موشن گرافی با حرکت شخصیت‌ها و صحنه‌های گرافیکی مختلف، سعی بر ساخت ویدیویی کوتاه و تاثیر گذار داریم. اکثر افرادی که سفارش موشن گرافی تبلیغاتی می‌دهند، به دنبال این هستند که از این طریق، خدمات کسب‌و‌کار خود را به مخاطبانشان بهتر و جذاب‌تر نمایش دهند.
با توجه به اینکه حجم تبلیغات امروزی بسیار بیشتر از قبل شده است، مخاطبان، دیگر تمایل قبلی را برای مشاهده تبلیغات سنتی ندارند و به دلیل مشغله زیاد فکری آنگونه که باید به آن توجه نمی‌کنند. در نتیجه تبیلغات سنتی ارزش خود را نسبت به گذشته از دست داده است. اما در این بین شما می توانید با کمی خلاقیت و ایجاد تمایز بین خود و رقبایتان، به راحتی از تبلیغات خود بیشترین بازده و سود دهی را بگیرید.

یکی از مهم ترین نوع تبلیغات که در این سالها تاثیر بسیار زیادی را بر روی مخاطبان گذاشته است سفارش موشن گرافی تبلیغاتی می‌باشد. موشن گرافیک ها به دلیل زیبایی بصری و کوتاه بودن می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن بیشترین مفهوم را به مخاطبان انتقال دهند و از آنجا که تصویر در ذهن مخاطب ماندگاری بیشتری دارد در نتیجه تبلیغات شما پربازده‌تر خواهد بود.

کاربردهای موشن گرافیک :

کاربردهای موشن گرافیک

وقتی بخواهید کلیپی بسازید مطمئنا به دوربین، نورپردازی، صدابرداری و بازیگر سپس تدوین ویدئو نیاز دارید. ولی در موشن گرافیک تقریباً فقط تدوین و صدا گذاری دارید و بقیه نقش ها را کامپیوتر ایفا می کند. بنابراین منطقی هست که هزینه موشن گرافیک پایین تر باشد. از طرفی موشن گرافیک بسیار جذابتر می باشد. از کاربردهای موشن گرافیک می توان ساخت تیزر تبلیغاتی، انیمیشن های دوبعدی، معرفی محصول یا خدمات، ایده های تبلیغاتی و برنامه های آموزشی و... را نام برد.

انواع موشن گرافیک

انواع موشن گرافیک

قبل از اقدام برای سفارش طراحی موشن گرافی بهتر است با انواع آن آشنا باشید تا بتوانید انتخاب درستی از سفارش خود داشته باشید. لازم به ذکر است با توجه به نوع موشن گرافی، قیمت و تعرفه آن متفاوت است. همچنین تعرفه موشن گرافی حرفه ای در هر نوع بالاتر از سایرین است.

1. موشن گرافیک :

عمده ترین موشن گرافیک هایی که می بینید و استفاده می شود این دسته می باشد. در این نوع موشن گرافیک ها متحرک سازی تصاویر و وکتور انجام می شود و سپس صداگذاری انجام می گیرد. مطمئنا چون صدا دارد جذابیت بیشتری برای مخاطب دارد و انتقال مفاهیم بهتر انجام می شود.

2. استاپ موشن :

در این نوع از موشن گرافیک از اشیا واقعی عکاسی می شود، کمی حرکت می دهند و سپس عکس می گیرند و سپس این عکس ها را متحرک سازی می کنند.

3. اینفو موشن : 

ابتدا اینفوگرافیک رسم می شود و حالا حرکت را به گونه ای وارد اینفوگرافیک می کنیم تا مراحل را نشان دهیم.

4. موشن گرافی لوگو :

موشن گرافی لوگو یا در اصطلاح لوگو موشن سبکی از طراحی موشن گرافیک است که در آن لوگوی یک مجموعه به حالتی خاص، به نمایش در می‌آید.

5. موشن گرافی دو بعدی :

در این سبک از طراحی موشن گرافی، همه‌ی اتفاق ها بر روی یک صفحه انجام می‌شود. در ساخت موشن گرافیک دوبعدی، شخصیت‌ها و صحنه‌ها دارای بعد نمی‌باشند و به ساده‌ترین حالت استفاده می‌شوند.

6. موشن گرافی دو و نیم بعدی :

تفاوت تیزر موشن گرافی دوبعدی و دو و نیم بعدی در صحنه آن است. در طراحی موشن گرافی دو ونیم بعدی، از صحنه سه بعدی استفاده می‌شود ولی همچنان کاراکترها به صورت دوبعدی می‌باشند.

7. انیمیشن سه بعدی :

شاید بتوان یکی از گران‌ترین و جذاب‌ترین موشن گرافی‌ها را، انیمشن سه بعدی دانست. از این نوع انیمیشن‌ها برای تبلغات و برند سازی حرفه‌ای استفاده می‌شود. به دلیل قیمت بسیار بالای این سبک، تنها افراد کمی هستند که سفارش موشن گرافی تبلیغاتی به صورت انیمیشن سه بعدی می‌دهند.

8. ویدیو موشن یا موشن گرافی در ویدیو واقعی :

حتما شما نیز دیده‌اید که افرادی که ویدیو منتشر می‌کنند، در طول ویدیو نوشته و تصاویری مشاهده می‌کنید که به زیبایی ویدیو و همچنین جذب بیشتر مخاطب به ویدیو تاثیر گذار است.

برای سفارش طراحی موشن گرافی خود همین حالا با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

09154068649 | 05136667204

ساخت موشن گرافی و مزیت های آن

مزایای موشن گرافیک

ساخت موشن گرافی مزایای زیادی را برای هرکسب‌و‌کاری به همراه دارد. تیزر موشن گرافی اگر به صورت حرفه‌ای طراحی شود و تبلیغات درستی بر روی انتشار آن انجام شود، می‌تواند کاربران زیادی را به سمت استفاده از خدمات کسب‌و‌کار شما سوق دهد. در ادامه می‌توانید چند مزیت مهم ساخت موشن گرافی را مشاهده نمایید:

* تاثیر ویژه بر روی برندینگ

* جذب مخاطب بیشتر

* اعتماد سازی در بین کاربران

* ارائه بهتر خدمات در قالب ویدیویی

* افزایش فروش خدمات

و …

هزینه ساخت موشن گرافیک

هزینه ساخت موشن گرافیک

در طراحی و ساخت موشن گرافیک، همانطور که اشاره شد فاکتور های گوناگونی وجود دارد که هرچه قدر روی هر یک از این فاکتوها تخصصی‌تر و حرفه‌ای‌تر کار شود، به طبع یک ویدئو موشن گرافیک از قیمت بالاتری برخوردار می‌شود.
اما باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که هر پروژه تیزر موشن گرافیک، بدون در نظر گرفتن تعرفه آن برای مشتریان، به صورت اختصاصی و حرفه‌ای با طی مراحل گوناگون و گذر از فیلترهایی که توسط شما وضع می‌شود به اتمام می‌رسد.
اگر قیمت ساخت دو ویدئو موشن گرافیک با یک دیگر متفاوت است دلیل این تفاوت در اختلاف بسیار زیاد آنها در کیفیتشان نیست بلکه در دور برد هدف گذاری شده برای استفاده از این ویدیو در برند سازی شرکت و دیگر فاکتور هایی است که مشتریان در سر دارند.
در جدول زیر، لیست خدمات موشن گرافی را به تفکیک برای شما قرار داده ایم. برای دریافت قیمت برای طراحی موشن گرافی می توانید از طریق شماره های قرار داده شده، با تیم صدای رسانه تماس حاصل فرمایید.

سبک ویدیو قیمت
موشن گرافیک اقتصادی تماس بگیرید
اینفوموشن تماس بگیرید
موشن شرکتی تماس بگیرید
موشن وایت برد تماس بگیرید
کلیپ و نماهنگ تماس بگیرید
کمیک موشن تماس بگیرید
موشن گرافیک موزیکال تماس بگیرید
موشن دو بعدی اختصاصی تماس بگیرید
استاپ موشن تماس بگیرید
موشن استوری تماس بگیرید
لوگو موشن تماس بگیرید
موشن فتومونتاژ تماس بگیرید
موشن گرافیک سه بعدی تماس بگیرید

تعرفه گویندگی موشن گرافی

تعرفه گویندگی موشن گرافیک

زمانی که در ساخت موشن گرافی حرفه‌ای هدفمان تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان است، می توانیم از یک گوینده حرفه‌ای استفاده کنیم. موشن گرافیکی که با یک گوینده حرفه‌ای تولید و طراحی شده باشد به طبع می تواند اثربخشی بیشتری را برای مخاطب هدف شما به همراه داشته باشد. صدای باکیفیت در طراحی موشن گرافی حس شنوایی مخاطب را درگیر می‌کند.

با توجه به اینکه گوینده مورد نظر شما چه کسی باشد، تعرفه گویندگی موشن گرافی نیز متفاوت خواهد بود. استفاده از صداگذارها و شخصیت‌های معروف و محبوب جامعه هزینه به مراتب بالاتری نسبت به سایر افراد دارد.
برای طراحی موشن گرافی، بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از صداگذارهای معمولی استفاده نمایند که تعرفه گویندگی موشن گرافی این افراد نیز متفاوت است. اما شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای بزرگ، نباید تعرفه گویندگی موشن گرافی حرفه‌ای برایشان چندان اهمیتی داشته باشد. چراکه کیفیت برای این شرکت‌ها بسیار مهم‌تر از هزینه آن است.

برای سفارش موشن گرافی تبلیغاتی خود همین حالا با شماره زیر تماس بگیرید.

05136667204 - 09154068649

مراحل طراحی موشن گرافیک توسط صدای رسانه

مسلما شما نیز هدفتان از اینکه بخواهید سفارش موشن گرافی تبلیغاتی بدهید، این است که بازخورد مثبتی را در کسب و کار خودتان مشاهده کنید؛ ما نیز به خوبی به این موضوع واقف هستیم و اینجاییم تا به شما در این مسیر یاری رسانیم. در واقع روند دریافت سفارش شما تا خلق موشن را توسط آژانس تبلیغاتی صدای رسانه به شکل زیر خواهد بود :

1- برقراری ارتباط اولیه از طریق واتس اپ یا تماس با تیم کارشناسان صدای رسانه برای ثبت سفارش اولیه (پیش از این مرحله بهتر است نمونه‌هایی از موشن گرافیک مورد نظرتان را دیده باشید تا در زمان ثبت سفارش اولیه ایده‌هایی در ذهن داشته باشید.)

2- بیان توضیحات مختصر به کارشناسان از کسب و کار و ایده‌هایی که برای ساخت موشن گرافیک دارید. ارائۀ این اطلاعات به افراد تیم صدای رسانه کمک می‌کند تا سناریو جذاب‌تر و حرفه‌ای‌تری برای شما طراحی کنند.

3- در مرحلۀ بعد شما باید لوگوی کسب و کارتان را در فرمت‌های مورد نیاز ارسال کنید تا از آن در انتهای ویدئو و به صورت موشن لوگو استفاده شود.

4- در پایان هم لازم است که راه‌های ارتباط با خودتان برای هماهنگی‌های لازم در روند ساخت موشن گرافیک را به همکاران ما ارسال کنید.

5- کارشناسان بعد از ارسال اطلاعات شما برای نویسندگان سناریو و آماده شدن متن اولیه، آن را برای شما ارسال می‌کنند. در صورتی که متن و جزئیات آن مورد تأیید شما بود، سناریو به بخش تولید موشن گرافیک ارسال می‌شود.

6- قبل از اینکه تیم ما هرگونه اقدامی را مبنی بر ساخت موشن گرافیک انجام دهد، اتاق فکری تشکیل خواهد شد که در آن به بررسی کامل کسب و کار شما و حوزه فعالیت شما خواهیم پرداخت. ما در این جلسات به چگونه موفق شدن هرچه بیشتر ساخت موشن گرافی شما می پردازیم و بررسی کاملی بر رقبا و بازار هدف و از جمله مخاطبان هدف شما خواهیم داشت.

7- در این قسمت با بررسی هدف شما از ساخت موشن گرافیک، به این موضوع خواهیم رسید که آیا هدف ما فروش بالاتر، برند سازی، شناخته تر شدن و یا چیزهای دیگر است.

8- پس از اینکه این مسائل به وضوح برای ما مشخص شدند ما را یک قدم در تیزر موشن گرافی شما،به پیش می اندازند.

9- در قدم بعد تیم خلاقیت ما به بررسی بهترین سناریو ممکن برای موشن گرافیک شما می پردازد. در این بخش سه فرد خلاق از مجموعه‌ی ما هریک یک سناریو داستانی خود را با توجه به توضیحات بخش اول برای شما آماده و مهیا می سازند.

10- در نهایت با توجه به نکات اشاره شده در بخش اول، جذاب ترین سناریو برای شما ارسال خواهد شد.

11- پس از ارسال سناریو و بررسی توسط شما، در صورتی که بخشی از سناریو نیاز به تغییرات داشته باشد، مجددا با تیم صدای رسانه در میان گذاشته شده و در نهایت سناریو انتخابی به طراحان مجموعه تحویل داده می شود.

12- در این بخش طراحان گرافیک ما با استفاده از متدهایی همچون روانشناسی رنگ ها، انتخاب تصاویر مناسبِ متناسب با حوزه و بازار هدف و همچنین با نگاه ویژه به مخاطبان شما، موشن گرافی شما را طراحی خواهند کرد.

چند نکتۀ مهم برای سفارش :

خواهشمندیم که در زمان ثبت و نهایی کردن سفارش خود، اطلاعات ابتدایی را که قرار است در سناریو به آنها پرداخته شود با دقت مطالعه کنید تا از فرایند پیشرفت پروژه از ابتدای کار کاملاً باخبر باشید.
هزینه ساخت موشن گرافیک پس از تأیید سناریو از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که هزینۀ هر اصلاحیه روی پروژه به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود.
مراحل ثبت سفارش برای تمام انواع موشن استوری، موشن وایت‌برد، موشن لوگو، موشن موزیکال، استاپ موشن و موشن گرافیک سه‌بعدی یکسان است. بنابراین جای نگرانی از روند ثبت و نهایی کردن سفارش وجود ندارد. تیم آژانس دیجیتال مارکتینگ صدای رسانه، در تمامی مراحل و با هدف رقم زدن و خلق بهترین‌ها در کنار شما خواهند بود.

سوالات متداول 

1- هدف از طراحی موشن گرافی چیست؟

موشن گرافی یکی از بهترین نوع ارائه خدمات و محصولات را در بین سایر روش های تبلیغاتی دارد. تاثیرگذاری زیاد و هزینه به مراتب پایین‌تر موشن گرافی نسبت به تیزرهای تبلیغاتی باعث شده بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک روی به استفاده از این نوع ویدیوها بیاورند.

2- کدام موشن گرافی تاثیرگذاری بیشتری دارد؟

تاثیرگذاری موشن گرافی به عوامل مختلفی بستگی دارد، عواملی از جمله: انتخاب سناریو، کاراکتر، محیط مورد استفاده، موزیک استفاده شده و … . با توجه به اجرای پروژه های بزرگ توسط صدای رسانه برای کسب و کارهای مختلف، باید بگوییم عوامل تاثیرگذار در هر موشن گرافی متفاوت هستند.

3- موشن گرافی چه تفاوتی با انیمشین دارد؟

از موشن گرافی به عنوان یکسان سازی صدا و حرکت در رسانه یاد می شود. در حقیقت، موشن گرافیک استفاده از عناصر گرافیکی برای توضیح و اطلاع رسانی یک هدف خاص است که گاهی به طور کامل در گرافیک و گاهی در ترکیب با تصویربرداری واقعی اجرا می شود. انیمیشن به طور کلی نمایش بصری یک داستان با شخصیت ها و یک خط داستان است.حرکت گرافیکی بیشتر به معنای جان بخشیدن به جزئیات صحنه مانند پس زمینه شخصیت است.

4- هزینه ساخت موشن گرافی چقدر است؟

هزینه موشن گرافی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها، پیشنهاد میکنم با همکاران ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما داشته باشند.

In Sedayeresaneh © 2023 Design and development with