sedayeresaneh loader
طراحی بیلبورد تبلیغاتی
آژانس تبلیغاتی صدای رسانه

    8 راه برای ایجاد تامینیل یا کاور ویدیوهای یوتیوب

    8 راه برای ایجاد تامینیل یا کاور ویدیوهای یوتیوب

8 راه برای ایجاد تامینیل یا کاور ویدیوهای یوتیوب

8 راه برای ایجاد تامینیل یا کاور ویدیوهای یوتیوب 

تامینیل یا کاور ویدیو در یوتیوب نقش بسیار مهمی در جلب توجه مخاطبان شما دارد، زیرا این اولین چیزی است که آنها قبل از تماشای ویدیو مشاهده می‌کنند. برای جلب توجه مخاطبان و افزایش بازدیدهای ویدیوهایتان، تامینیل ویدیو باید جذاب و حرفه‌ای باشد. در این مقاله، به شما ۸ نکته برای ایجاد تامینیل حرفه‌ای و افزایش بازدیدهای ویدیوهایتان آموزش می‌دهیم.

تامنیل (Thumbnail) چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد به کاور ویدیو در یوتیوب که قبل از نمایش دادن فیلم در یوتیوب در ابعاد کوچک نمایش داده می‌شود تامنیل یا تصویر بند انگشتی می‌گویند.

یکی از موارد مهم بازدید ویدیو، تصویر کاور ویدیو یا همان تامنیل آن است. استفاده از کاور جذاب می‌تواند بازدید ویدیوی شما را به میزان چشمگیری افزایش دهد و در پی استفاده از تامنیل مناسب،‌ میزان کلیک بر روی ویدیوهایتان می‌تواند افزایش داشته باشد که یکی از فاکتورهای مهم موفقیت در یوتیوب همین CTR (نرخ کلیک) بالا برای یک ویدیو است.

تامنیل چیست؟

آموزش ساخت تامنیل یوتیوب حرفه‌ای | نگاه مخاطب را بدزدید !

اگر میخواهید تا ویدیو‌هایتان تامنیل جذاب داشته باشد و از طریق تامنیل یوتیوب، بازدید ویدیوهای خود را افزایش دهید نکاتی را باید رعایت کنید.

هر یوتیوبری بعد از مدتی طراحی کاور ویدیوهای کانال خود را تغییر میدهد و همیشه مشخص شده که این تغییر مفید بوده است.

در ادامه نکاتی برای ساخت یک تامنیل جذاب آورده‌ایم که استفاده کنید.

۱. استفاده از یک قالب منحصر به فرد :

استفاده از یک قالب ویژه برای تامینیل‌های خود، به مخاطبان کمک می‌کند تا سبک کاری شما را به راحتی تشخیص دهند. از لوگوی کانال و قالب مشخص برای بخش‌های مختلف ویدیوهای سریالی استفاده کنید.

مخاطب شما خیلی زود به سبک کاری شما عادت می‌کند و برای اینکه ویدیوهای شما را دنبال کنند؛ نیاز است تا کاور ویدیوهای شما به آن‌ها کمک کند. برای این موضوع شما از قالب مخصوص به خودتان استفاده کنید تا مخاطب برای دستیابی به ویدیوهای سریالی شما دچار سردرگمی نشود.

توصیه می‌شود برای ساخت قالب، یک جای مناسب و همیشگی برای لوگوی کانال و قسمتی برای نوشتن بخش های مختلف ویدیوهای سریالی قرار دهید. همچنین بهتر است از یک فونت شناخته شده و رنگ جذاب، برای تمام ویدیوها در یک قالب اختصاصی استفاده کنید.

۲. سایز مناسب تصویر :

حجم و ابعاد تامینیل بسیار مهم است. سایز مناسب برای تامینیل بهتر است در ابعاد 1920 پیکسل در 1080 پیکسل قرار داده شود. چرا که یکی از مواردی که در سئوی ویدیوهای یوتیوب مورد بررسی قرار می‌گیرد کیفیت کاور ویدیوها است.
در صورتی که حجم عکس ‌هایتان بالا رفت به دلیل آنکه نمی توانید عکسی بالای حجم 2 مگابایت برای ویدیوی خود قرار دهید می‌توانید با استفاده از قابلیت Save for Web در فتوشاپ فرمت عکس خود را روی JPEG قرار دهید. همچنین Quality را نیز بر روی 75 قرار دهید البته می‌توانید آن ‌را تغییر دهید اما کیفیت 75 هم مناسب است.

۳. انتخاب فونت خوانا :

برای متن تامینیل از فونت‌های واضح و خوانا استفاده کنید. سعی کنید تا حد امکان از فونت‌هایی که در ابعاد کوچک نیز خوانایی دارند، استفاده کنید.

برای ساخت تامنیل یوتیوب جذاب نیاز دارید تا از فونت‌های واضح و خوانا استفاده کنید. برای این‌کار باید در درجه اول توجه داشته باشید که تامنیل در صفحه گوشی یا لپتاپ کوچک‌ نمایش داده می‌شود. پس باید تا می‌توانید نوشته های تامنیل را تیتر وار بزنید و سایز آن طوری باشد که راحت‌تر دیده شود.‌

از سایت فونت ایران و یا سایت‌های دیگر فونت دانلود کنید سپس فونت دلخواه خود را بر روی سیستم نصب نمایید و در فتوشاپ آن‌ را به‌کار ببرید.

۴. استفاده از عکس شخصی :

از عکس خود یا عکس‌هایی که احساسات شما را نشان دهند در تامینیل‌هایتان استفاده کنید. این کار باعث ایجاد ارتباط شخصی با مخاطبان می‌شود و احتمال کلیک بیشتری را به همراه دارد.

حتما شما هم مشاهده کرده‌اید که بسیاری از یوتیوبرها از عکس خودشان در کاورشان استفاده می‌کنند و در آن احساساتشان را نشان می‌دهند و شکل‌های متفاوتی از خودشان را در عکس هایشان به نمایش می‌گذارند؛ دلیل آن این است که کاربران اولین چیزی را که می‌بینند صورت و عکس شماست.

از طرف دیگر مخاطبینی که شما را سابسکرایب کرده‌اند چون شما را به چهره می‌شناسد متوجه می‌شوند که شما ویدیو قرار داده‌اید و احتمال کلیک کردن بالاتر است؛ همچنین نشان دادن احساساتی همچون: هیجان، ناراحتی و خنده باعث افزایش کلیک بر روی ویدیو شما می‌شود.

۵. تعامل با افراد معروف :

اگر امکان دارد، از تصاویر یا همکاری با افراد معروف در تامینیل‌های خود استفاده کنید. این کار باعث جلب توجه بیشتر مخاطبان و افزایش اعتبار ویدیوهای شما می‌شود.

قطعاً در اوایل کار کسی شما را نمی‌شناسند پس بهتر است از ژست‌ها و چهره افرادی استفاده کنید که برای مخاطبین آشناتر در تامنیل‌های خود استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود راهی را پیدا کنید که از چهره‌ها و تصاویر معروف در تامنیل ویدیوهای خود استفاده کنید.

این کار به همه کانال‌ها پیشنهاد نمی‌شود و فقط اگر فکر می‌کنید که این تکنیک برای مخاطب شما موثر است، آن را انجام دهید.

در تامنیل بالا، تصویر رنه سینانی که یک مربی توسعه شخصی مشهور است، قرار داده شده است. افرادی که رنه سینانی را میشناسند به محض دیدن این تامنیل، کنجکاو می‌شوند و احتمال کلیک روی ویدیوی شما بالاتر می‌رود.

۶. استفاده از دایره و فلش :

از تکنیک‌های سنتی مانند قرار دادن دایره و فلش در تامینیل‌ها استفاده کنید. این اقدام باعث جلب توجه سریع مخاطبان می‌شود و می‌تواند به تمایز تامینیل شما کمک کند.

این تکنیک از قدیمی‌ترین روش‌های یوتیوبرهای دنیاست. با کشیدن دایره و یا قرار دادن فلش در تامنیل، توجه کاربر خیلی زود جلب می‌شود. رنگ قرمز هم معمولا در این تامنیل‌ها نقش زیادی را ایفا می‌کند. احتمالا خود شما نیز تا به حال جلب این سبک از تامنیل‌ها شده‌اید. با یکم خلاقیت و استفاده از این تکنیک می‌توانید یک حال اساسی به چنل خود بدهید.

آیا به محض دیدن این تامنیل، توجهتان به UFO یا بشقاب پرنده جلب شد ؟

دلیل آن دایره قرمز رنگ دور بشقاب پرنده است البته استفاده از فلش هم در این مدل تامنیل‌های یوتیوب مرسوم است و می‌توانید از آن نیز استفاده کنید.

استفاده از دایره و فلش در ویدیو یوتیوب

۷. بررسی تامینیل رقبا :

مطالعه و بررسی تامینیل‌های یوتیوب رقبا می‌تواند به شما ایده‌های خوبی برای طراحی تامینیل خود بدهد. اما توجه داشته باشید که خلاقیت شما نیز باید در تامینیل‌هایتان برجسته باشد.

بیایید به تامنیل‌ یوتیوب به چشم یک جامعه نگاه کنیم. در جامعه (یا اصطلاحاً عرف)، اگر پوشش خاصی مد شود، اکثر مردم جامعه به همان سبک پوشش، لباس تهیه می‌کنند و تنها در رنگ و جنس تفاوت وجود دارد. برای ساخت کاور ویدیو، شما باید یک اسکن دقیق از رقبا داشته باشید تا متوجه سبک و مدل تامنیل‌های مرتبط با موضوع چنل خود شوید. به عبارت دیگر، گاهی ممکن است که خلاقیت بیش از حد به ضرر شما باشد.

دو کانال مسترتیوب و یوتیوبر شو تقریبا در یک حوزه فعالیت میکنند. برای همین خیلی راحت می‌توان وجوه اشتراک تامنیل این دو کانال را پیدا کرد. اما نکته مهم اینجاست که این دو کانال، هم دیگر را عینا کپی نمی‌کنند و تنها در کلیات با هم مشابه هستند.

۸. جلوگیری از پیچیدگی :

سعی کنید تامینیل‌هایتان را از متن و عناصر زیاد خالی نگه دارید. از جملات کوتاه و جذاب استفاده کنید تا مخاطبان در کمترین زمان ممکن به موضوع ویدیو شما جذب شوند.

پر کردن تامنیل از متن و عناصر گوناگون باعث می‌شود که کاربر در همان ثانیه اول از دیدن ویدیو صرف نظر کند. طبق تحقیقی کاربران یوتیوب تنها در 3 ثانیه تصمیم می‌گیرند که ویدیو را تماشا کنند یا نه. برای همین از جملات و کلمات کوتاه و محدود استفاده کنید و یا ترجیحا با شکل نتیجه ویدیو را نشان دهید.

در این کاور ویدیو یک سوال کوتاه شده قرار دارد که همین اول کار موضوع اصلی ویدیو را مشخص می‌کند. تامنیل باید در کمتر از 3 ثانیه مفهوم و موضوع اصلی ویدیو را بیان کند.

جمع‌بندی:

در کل، تامینیل یک عنصر بسیار حیاتی برای موفقیت ویدیوهای شما در یوتیوب است. با رعایت نکات فوق و ایجاد تامینیل‌های جذاب و حرفه‌ای، می‌توانید بازدیدهای ویدیوهایتان را افزایش دهید و مخاطبان را به خود جلب کنید. همچنین، ممکن است نیاز باشد تامینیل خود را بهبود داده و با آزمایش و خطا، بهترین شکل را برای جلب توجه مخاطبان پیدا کنید.

اگر قصد دارید ویدیوهایتان در یوتیوب محبوب شود، توجه به جزئیات کوچک مانند تامینیل امری ضروری است. با استفاده از راهنمایی‌های ارائه شده و خلاقیت در طراحی تامینیل‌های خود، می‌توانید به شناخت بیشتری در جمع آوری بازدیدکنندگان و تعامل با آن‌ها دست یابید.

استفاده از تکنیک‌هایی مانند تغییر قالب‌ها، استفاده از عکس شخصی، و انتخاب رنگ‌ها و فونت‌های جذاب، تامینیل‌های شما را از سایر ویدیوسازان تفکیک خواهد کرد. با رعایت این نکات، امکان دارد تامینیل‌های شما به عنوان یک عنصر تشویقی برای مخاطبان تبدیل شوند و به موفقیت کانال یوتیوب شما کمک کنند.

  • آموزش رایگان
ضمانت کیفیت فایل
ضمانت بازگشت وجه
ضمانت توضیحات و اطلاعات فایل
قالب های مختلف فایل
  • اطلاعات فایل
تاریخ انتشار : 23 مهر 1402
تعداد بازدید : 252
  • اشتراک گذاری
طراحی و توسعه با در صدای رسانه © 2023