sedayeresaneh loader
طراحی بیلبورد تبلیغاتی
آژانس تبلیغاتی صدای رسانه

  ویرایش و ادیت ویدیو با استفاده از اینستاگرام

  استفاده از موزیک پست و ریلز منتشر شده در اینستاگرام و دریافت ویو میلیونی

  پاسخ به کامنت ها با استفاده از ریلز و دریافت ویو میلیونی

  اضافه کردن تاپیک به پست و ریلز اینستاگرام و دریافت 300k بازدید

  حل 4 چالش اینستاگرام و دریافت ویو میلیونی برای ریلز

  آموزش الگوریتم جدید اینستاگرام 2023+ رشد سریع پیج و ویو میلیونی

آموزش الگوریتم جدید اینستاگرام 2023+ رشد سریع پیج و ویو میلیونی

آموزش الگوریتم جدید اینستاگرام 2023+ رشد سریع پیج و ویو میلیونی 

اگر شما نیز مانند سایر کسب و کارها یک صفحه اینستاگرام برای برندتان باز کرده‌اید، باید اخیرا متوجه برخی تغییرات الگوریتم های اینستاگرام شده باشید. الگوریتم جدید اینستاگرام به تازگی برای بسیاری مشکل درست کرده است و بسیاری از افراد نمی‌دانند که اولویت اینستاگرام برای نشان دادن پست و استوری‌های جدید به کاربران چیست. در این پست با الگوریتم اینستاگرام و راه‌های شکست دادن آن آشنا می‌شوید.

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

الگوریتم اینستاگرام

زمانی که درباره الگوریتم اینستاگرام صحبت می‌کنیم، از هوش مصنوعی سخن می‌گوییم که پشت این شبکه اجتماعی پرطرفدار نشسته است. الگوریتم اینستاگرام براساس یادگیری ماشین کار می‌کند. به عبارتی، هوش مصنوعی آن در هر لحظه داده‌های میلیون‌ها کاربر از سرتاسر جهان را تحلیل می‌کند تا بداند برچه اساس باید محتواهای جدید را به آن‌ها نشان دهد. همین باعث می‌شود که الگوریتم اینستاگرام هر لحظه در حال تغییر باشد.

الگوریتم اینستاگرام در حال حاضر برعکس تصور اکثریت افراد که فکر می‌کنند یک مفهوم خاصی را در بردارد، مجموعه‌ای از قوانین است که محتوا را در پلتفرم رتبه‌بندی می‌کند. این پلتفرم تعیین می‌کند که چه محتوایی و به چه ترتیبی در فیدهای کاربران اینستاگرام، صفحه اکسپلور، قسمت Reels، صفحات هشتگ و… نمایش داده شود.

این الگوریتم هر محتوای بارگذاری شده – عکس، متن، زیرنویس و…- در پلتفرم را تجزیه‌وتحلیل می‌کند. به عبارت ساده‌تر، اطلاعات مربوط به محتوا (ریلز، پست و استوری) و کاربران (علائق و رفتار در پلتفرم) را نگاه می‌کند تا محتوای مناسب را به افراد مناسب ارائه دهد.

به‌طورکلی می‌توان گفت که هدف اصلی الگوریتم اینستاگرام این است که تجربه هر کاربر با پلتفرم را تاحدامکان دلپذیر کند. به بیان دیگر، هدف الگوریتم‌های اینستاگرام، نگه‌داشتن طولانی‌تر شما در برنامه با ارائه محتوایی مرتبط و جالب است.

برای مثال، احتمالا دقت کرده‌اید که در گذشته، اینستاگرام پست‌ها را براساس زمان انتشار آن‌ها به شما نشان می‌داد، اما حالا پست‌ها را براساس الگوی دیگری به شما نشان می‌دهد. به عبارتی الگوریتم جدید اینستاگرام دیگر به حالت وقایع‌نگاری (کرونولوژی) عمل نمی‌کند. بلکه عامل‌های دیگری مانند علاقه شما به موضوع پست، میزان ارتباط شما با صاحب حساب کاربری و … در زودتر نشان داده شدن پست به شما موثرتر هستند.

چند نکته مهم درباره الگوریتم جدید اینستاگرام 

1- تفاوت ویدیو و تصویر

تفاوت ویدیو و تصویر در اینستاگرام

بسیاری فکر می‌کنند اگر بیشتر از تصویرهای ثابت، محتواهای ویدیویی منتشر کنند، اینستاگرام آن‌ها را بیشتر به مخاطبان نشان خواهد داد. پس از پخش شایعات در این زمینه، اینستاگرام با توضیحاتی به این شایعه پایان داد. ویدیو و تصویر از نظر الگوریتم اینستاگرام نسبت به هم برتری ندارند.

اینستاگرام تلاش می‌کند محتوایی را به شما نشان بدهد که کاربران زمان بیشتری را برای دیدن آن صرف کرده‌اند. محتواهای ویدیویی طولانی‌تر هستند و کاربران زمان بیشتری روی آن‌ها مکث می‌کنند. اگر تفاوتی میان ویدیو و تصویر وجود دارد، از رفتار کاربران ناشی می‌شود.

۲- تعامل (اینتراکشن) فیک 

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ می‌تواند مواردی مانند استفاده از بات برای جمع کردن لایک و کامنت را شناسایی کند. پس تا حد امکان برای جذب فالوورهای واقعی تلاش کنید!

۳- طول کامنت 

مهم نیست که کامنت‌ها شامل چند پاراگراف باشند یا تنها یک اموجی. تمام کامنت‌ها صرف نظر از طولشان ارزش یکسانی برای الگوریتم اینستاگرام دارند و به عنوان اینتراکشن محسوب می‌شوند.

۴- نوع اکانت‌ 

اگر برای تغییر اکانتتان از شخصی به بیزنسی تردید دارید، این تردید را کنار بگذارید. اینستاگرام رسما اعلام کرده است که الگوریتمش تفاوتی میان انواع اکانت‌ها قائل نمی‌شود. به عبارتی، نوع اکانتی که دارید به خودی خود روی میزان نشان داده شدن محتوای شما به کاربران تاثیری ندارد.

بار دیگر در اینجا مسئله رفتار کاربران در میان است. اگر شما صاحب یک اکانت بیزنسی باشید اما کاربران مرتب با شما تعامل داشته باشند، همچنان در صدر محتواهای اینستاگرام آن‌ها خواهید بود.

۵- ۳۰ دقیقه اول 

شایعه ۳۰ دقیقه اول به مدت چند سال وجود داشت، تا این که اینستاگرام به این شایعه پاسخ داد. براساس این شایعه، میزان تعاملی که یک پست در نیم ساعت اول بعد از پست شدن دارد، در تعیین جایگاه آن در فید برای الگوریتم اینستاگرام مهم است.

اینستاگرام این شایعه را رد می‌کند. به عبارت دیگر، اگر پست شما در دقایق اول چندان دیده نشود، باعث نمی‌شود که اینستاگرام آن را به فالوورهای پیگیر شما نشان ندهد.
هرچند باید زمان پست کردن را در نظر داشته باشید. نکته‌ای که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تغییرات الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۳

تغییرات مداوم الگوریتم اینستاگرام با دیوانه‌ترین ویژگی‌ها، یکی از بزرگ‌ترین لذت‌ها برای علاقه‌مندانیست که با این پلتفرم کار می‌کنند. این تغییرات جذاب الگوریتم اینستاگرام، مدیران شبکه‌های اجتماعی و به اصطلاح سوشال مدیا رو ملزم می‌کند که نه تنها انعطاف‌پذیر باشند؛ بلکه همیشه برای به‌روزرسانی‌های جدید آماده باشند. به‌همین منظور، ما در ادامه جدیدترین تغییرات الگوریتم IG را در سال ۲۰۲۳ بیان می‌کنیم.

تمرکز برابر روی ویدیو و عکس

در سال ۲۰۲۲ با توجه به ادعاهای افرادی که با اینستاگرام کار می‌کردند، به نظر می‌رسید که تمرکز اینستاگرام بیشتر بروری پست‌های ویدیو‌یی است تا تصاویر و عکس. در واقع، کاربران احساس کردند که ویدیوها نسبت به عکس‌ها؛ بازید، لایک، نظر و اشتراک‌گذاری بیشتری دارند؛ به همین دلیل باعث نارضایتی آن‌ها شد و الگوریتم ایتنستاگرام را مقصر دانستند.

در اوایل سال ۲۰۲۳، مدیر عامل اینستاگرام در یک بیانه‌ای اعلام کرد که تمرکز آن‌ها بیشتر برروی ویدیو‌ها بوده است و لازم است که الگوریتم اینستاگرام به صورت مساوی برروی ویدیو و عکس‌ها تمرکز داشته باشد. همچنین آدام موسری(Adam Mosseri) در ادامه بیان کرد:

آمارها نشان می‌دهد که کاربران برای تصاویر و عکس‌ها هم به همان میزان ویدیوها، زمان برای لایک و کامنت می‌گذارند. این خیلی خوبه و نشان از تعادل است.

نشان دادن محتوای جدید به کاربرها

تولید محتوای جدید اینستاگرام

در ۲۸ دسامبر سال ۲۰۲۲، مدیرعامل اینستاگرام هدف‌های جدید این شبکه‌ی مجازی را برای ۲۰۲۳ اعلام کرد. یکی از اولیت‌های مهم و اصلی این است که به افراد در پیدا کردن پست‌های مورد علاقه‌اشان، کمک می‌کند.
با توجه به این بیانیه، الگوریتم اینستاگرام محتوا و پست‌های شما را فقط به فالور و دنبال‌کنندگان شما نشان نمی‌دهد، بلکه تمایل دارد تا آن‌ها را به افراد جدید هم به اشتراک بگذارد.

پروموت شدن محتواهایی که تعامل و مکالمه را تشویق می‌کنند

از تفاوت‌های اینستاگرام با دیگر شبکه‌های مجازی مانند تیک‌تاک و BeReal، کمک به ایجاد ارتباط بین افراد در پست‌های مورد علاقه‌اشان است. همچنین یکی‌دیگر از وجه تمایز الگوریتم اینستاگرام با رقبایش این است که یک محیطی پویا و فعال را برای کاربران فراهم می‌کند. به عبارت دیگر، الگوریتم اینستاگرام تنها به تعداد بازدید محتوا اهمیت نمی‌دهد؛ بلکه به کامنت و تعامل مثبت آن هم توجه می‌کند. چیزی که در سال ۲۰۲۳ برای الگوریتم اینستاگرام می‌توان انتظار داشت.

اولویت محتوای اوریجینال به محتوای بازنشر شده 

یکی دیگر از ویژگی‌های الگوریتم ۲۰۲۳ اینستاگرام، در نظر گرفتن ارزش بیشتر محتوای اوریجینال و خلاق‌تر نسبت به محتوایی است که از دیگران بازنشر می‌شود. مدیر عامل اینستاگرام همچنین بیان کرد:
تلاش ما در سال جدید برای الگوریتم اینستاگرام این است که برای محتواهای اوریجینال ارزش بیشتری قائل شویم تا محتوا و پست‌هایی که مجددا به اشتراک گذاشته می‌شوند.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۳ برای اکسپلور

اکسپلور اینستاگرام

برای اکسپلور اینستاگرام، علاقه و تعامل شما را با محتواهای قبلی بررسی می‌کند و با توجه به آن، محتواهایی را که دنبال نمی‌کنید را در قسمت اکسپلور جمع‌آوری و به شما نشان می‌دهد. سپس با توجه به میزان علاقه‌ی شما برای لایک، ذخیره، بازنشر و میزان تعامل شما با آن پست، محتوای اکسپلور شما را رتبه‌بندی می‌کند. البته، الگوریتم اینستاگرام به میزان محبوبیت کلی پست و تعامل آن اکانت هم توجه می‌کند. میزان تعامل اکانت برای الگوریتم نشان‌دهنده‌ی قانع و مفید بودن محتواهای آن اکانت است.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۳ برای فید

در گذشت این ۵ سال الگوریتم فید اینستاگرام تغییرات بسیاری کرده است. محتوا و پست‌های قسمت فید اینستاگرام شما بر اساس اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید و میزان احتمال تعامل شما، نمایش داده می‌شود. به طور کلی، از معیارهایی که الگوریتم اینستاگرام برای ارزیابی این موضوع در نظر می‌گیرد، زمان تامل روی پست، تعداد کامنت‌ها، لایک‌ها و پست‌ها، و در نهایت تعداد بازدید پروفایل است.

زمان تامل روی پست

آیا قرار است زمانی را برای پست صرف کنید؟ با بررسی میزان زمانی که بروری پست‌های دیگر می‌گذارید، محتواها برای شما رتبه‌بندی می‌شود. منظور از تامل، این است که آیا آن پست را تا آخر دنبال می‌:نید یا نه؟ کامنت، لایک و یا اشتراک‌گذاری می‌کنید یا خیر؟

تعداد لایک‌ها

چقدر احتمال دارد که یک پستی را دوست داشته باشید؟

تعداد کامنت‌ها

اینستاگرام با توجه به کامنت‌های که برای هر پست می‌گذارید، میزان تمایل شما را برای تعامل با یک اکانت و نوع محتوا را شناسایی می‌کند.

تعداد سیوها

چقدر احتمال دارد پست را ذخیره کنید؟

تعداد بازدید پروفایل 

احتمال اینکه بعد از دیدن پست روی نمایه ضربه بزنید چقدر است؟

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۳ برای استوری

الگوریتم استوری اینستاگرام هم به مانند فید از سیگنال‌های رتبه‌بندی برای ترتیب نمایش پست‌ها استفاده می‌کند. به همین دلیل زمانی که اپلیکیشن اینستاگرام را باز می‌‌کنید، احتمالا اولین استوری های نمایش داده شده مربوط به بهترین دوست شما است.
به‌طور کلی، معیارهایی که در ترتیب نمایش استوری‌ها تاثیر دارد؛ زمان استوری، موسیقی و استیکرهای استفاده شده و تعامل (لایک، مشارکت در نظرسنجی‌ها و سوالات) است.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۳ برای ریلز

الگوریتم ریلز اینستاگرام با توجه به اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید و یا نمی‌کنید، محتواها را به شما نشان می‌دهد. این‌طور می‌توان بیان کرد که اینستاگرام با توجه به کامنت‌هایی که برروی ریلزهای دیگر گذاشته‌اید، محتواهایی که در اکسپلور مشاهده کردید، محتواهایی که به اشتراک می‌گذارید و…؛ ریلزها را برای شما اولیت‌بندی می‌کند.

الگوریتم اینستاگرام برای فید

اگر می‌خواهید الگوریتم جدید اینستاگرام را شکست بدهید، ابتدا باید بدانید این الگوریتم برچه اساس کار می‌کند. در اینجا چند نکته مهم درباره الگوریتم اینستاگرام را ذکر می‌کنیم.
الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ تغییرات چندانی نسبت به سال ۲۰۲۰ نداشته است. با این وجود، دانستن مواردی که اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ به آن‌ها اهمیت می‌دهد به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر با این شبکه اجتماعی کار کنید.
به گفته سایت later قوانین اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ به ترتیب به موارد زیر اهمیت می‌دهند و براساس آن‌ها میزان موفقیت یک پیج اینستاگرامی را می‌سنجند:

۱- علاقه :

الگوریتم های اینستاگرام بسیار هوشمند و توانا هستند و قدرت بسیار خوبی در این زمینه دارند که بفهمند شما به چه محتواها، پست‌ها و استوری‌هایی علاقه‌مند هستید. به محض این که اینستاگرام به کمک الگوریتم‌های خود از علایق شما سردربیاورد، محتوای مورد علاقه‌تان را به شما نشان می‌دهد.

فرض کنید شما پس از ورود به اینستاگرام شروع به تماشای پست‌هایی که محتوای آموزش آشپزی دارد، می‌کنید. حال تصور کنید پس از چند ساعت دوباره وارد اینستاگرام شوید، مشاهده خواهید کرد که در صفحه اکسپلور اینستاگرام خودتان محتواهای آشپزی متعددی برای شما آماده شده است.

یکی دیگر از روش‌هایی که اینستاگرام به کمک آن علایق شما را تشخیص می‌دهد، توجه به پیج‌هایی است که شما آن‌ها را دنبال کرده‌اید. دیگر معیاری که الگوریتم های اینستاگرام با استفاده از آن به علایق شما پی می‌برد، کامنت‌ها، لایک‌ها، سیوها (ذخیره کردن) و اشتراک‌گذاری پست‌ها و مطالب با دیگران است.

اکنون به خوبی می‌توانید درک کنید که الگوریتم های اینستاگرام تا چه حد روی اقدامات شما در این شبکه اجتماعی تمرکز می‌کنند و تلاش می‌کند که بفهمد شما برای کدام پیج‌ها و کدام مدل‌های محتوایی لایک و کامنت می‌گذارید یا کدام مدل محتواها را با دوستان خودتان به اشتراک می‌گذارید. وقتی به این فاکتورها پی ببرد، قطعاً می‌تواند فید شما را بر اساس علایقه‌تان بچیند.

پس تا اینجا متوجه شدیم که این که چه کسانی را فالو می‌کنید و چه مطالبی را لایک می‌کنید بر ترتیب نشان دادن پست‌ها در فید اهمیت دارد. اینستاگرام تلاش می‌کند حدس بزند شما چه مطالبی را می‌پسندید و همان‌ها را در بالای فید به شما نشان می‌دهد. به عبارتی، ترتیبی که پست‌ها در اینستاگرام چیده می‌شوند برآیندی از رفتارهای گذشته شما در این شبکه اجتماعی است. کسانی که با آن‌ها در ارتباطید، محتواهایشان را بیشتر لایک می‌کنید، شما را در پست‌ها بیشتر تگ می‌کنند و نوع پست‌هایی که با آن‌ها تعامل دارید در این مورد موثر هستند.

نوع اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید، پست‌هایی که لایک، سِیو یا شِیر می‌کنید یا زیر آن‌ها کامنت می‌گذارید برای الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ مهم است.

در واقع اینستاگرام سعی می‌کند بفهمد شما بیشتر از هرچیز به چه محتوایی علاقه دارید و آن را بالاتر از بقیه محتواها در فید به شما نمایش می‌دهد.

از طرف دیگر، اینستاگرام براساس نوع تعاملی که شما با پست‌ها دارید  محاسبه می‌کند که میزان علاقه شما به آن موضوع چقدر است. به عبارتی، در جدیدترین قوانین اینستاگرام انواع تعامل‌ها «وزن» دارند.

براساس الگوریتم اینستاگرام تعامل چگونه محاسبه می‌شود؟

الگوریتم اینستاگرام

برای عکس‌ها، کامنت، شِیر و لایک مهم‌ترین فاکتورهای اندازه‌گیری تعامل محسوب می‌شوند. هرچند به خاطر این که اینستاگرام بیش از یک سال است که تعداد لایک‌ها را پنهان می‌کند، گزینه سِیو را می‌توانید جایگزین لایک حساب کنید.
دانستن اهمیت این فاکتورها کمک می‌کند تا بدانید طراحی پست‌ها و کپشن‌ها را به چه شکلی انجام بدهید و مخاطب را به انجام کدام یک از این تعامل‌ها بیشتر تشویق کنید.

۲- الگوریتم اینستاگرام رابطه شما را با فالوورها تعیین می‌کند.

دیگر موردی که الگوریتم های اینستاگرام به آن اهمیت خاصی می‌دهند روابط کاربران است. اینستاگرام فید یا استوری شما را طبق روابط شما با سایز اکانت‌ها و کاربران رتبه‌بندی یا اصطلاحاً رنکینگ می‌کند. الگوریتم های اینستاگرام به خوبی می توانند، روابط شما را با صفحه‌های دیگر مورد ارزیابی، تجزیه و تحلیل قرار دهند و پس از آن هر چه رابطه شما با یک کاربر نزدیک‌تر باشد و روابط بهتر و بیشتری با او داشته باشید، محتوای او زودتر از سایر محتواها به شما نشان داده می‌شود.

پیش از این الگوریتم های اینستاگرام به این شکل بود که محتواها را بر اساس زمان انتشار پست به نمایش می‌گذاشت ولی پس از مدتی به این نتیجه رسید که با این کار کاربران نمی‌توانند محتوای مورد علاقه خود را ببینند و از طرف محتوای کسانی که با آن‌ها رابطه خوبی دارند را از دست می‌دهند.

به همین خاطر  الگوریتم جدید اینستاگرام به فاکتور علاقه و رابطه اهمیت بیشتری نشان داد تا به زمان انتشار پست.

در حال حاضر الگوریتم های اینستاگرام یه کمک ارزیابی اکانت‌هایی که محتوایشان را به صورت مداوم لایک می‌کنید، افرادی که برای آن‌ها دایرکت ارسال می‌کنید، صفحه‌هایی که شما نام و نام کاربری‌شان را  جستجو می‌کنید، متوجه می‌شود با چه حساب‌هایی رابطه قدرتمندی دارید و پس از آن نیز فید و استوری شما را طبق رابطه‌تان دسته‌بندی می‌کند و پست‌ها و استوری‌های این حساب‌ها را زودتر از بقیه برای شما به نمایش می‌گذارد.

همانطور که اشاره کردیم، اینستاگرام سعی می‌کند از روی نوع تعامل شما با افراد، حدس بزند چه کسانی به شما نزدیک‌تر هستند و مطلب همان افراد را به شما نشان بدهد. به عنوان مثال، اگر روی عکس‌های شخص خاصی زیاد کامنت بدهید یا زیاد تگ بشوید، از نظر اینستاگرام آن شخص احتمالا عضوی از خانواده یا دوستان نزدیک شماست.

در نقطه مقابل، احتمالا متوجه شده‌اید که با فالو کردن یک شخص جدید، اینستاگرام در ابتدا تعداد زیادی از محتواهای او را به شما نشان می‌دهد. در صورتی که شما تعاملی با این محتوا برقرار نکنید، الگوریتم اینستاگرام حدس می‌زند که این فرد از جمله اشخاص نزدیک به شما نیست. در نتیجه محتواهای او را قسمت‌های انتهایی فید انتقال می‌دهد.

توماس دیمسون، یکی از مهندس‌های نرم‌افزار شاغل در اینستاگرام، در این مورد می‌گوید:

در ابتدا الگوریتم اینستاگرام تنها براساس زمان کار می‌کرد. اما پس از مدتی متوجه شدیم که این الگوریتم باعث می‌شود کاربرها خیلی اوقات از اتفاق‌های مهم و پست‌های دوستان و اطرافیان نزدیکشان جا بمانند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم الگوریتم را به سمتی ببریم که براساس نوع رابطه یک کاربر با سایر کاربران کار کند.

به گفته همین عضو تیم اینستاگرام، الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ براساس این سه فاکتور تخمین می‌زند که شما با چه کسانی رابطه نزدیک‌تری دارید:

* افرادی که محتوایشان را مرتب لایک می‌کنید

* افرادی که به آن‌ها دایرکت می‌دهید

* افرادی که نام و آی دی آن‌ها را سرچ می‌کنید

* افرادی که آن‌ها را در زندگی واقعی می‌شناسید

۳- الگوریتم اینستاگرام به زمان اهمیت می‌دهد.

فید اینستاگرام دیگر به ترتیب زمانی چیده نمی‌شود. با این حال، الگوریتم جدید اینستاگرام زمان پست شدن محتوا را به عنوان یکی از عامل‌های نشان دادن محتوا به مخاطب در نظر می‌گیرد. اینستاگرام همیشه تلاش می‌کند تا جدید‌ترین محتواها را به شما نشان دهد. پس اگر می‌خواهید در اینستاگرام موفق شوید یک تقویم محتوایی برای مطالب اینستاگرام تدوین کنید.

یکی از راه‌های شکست دادن الگوریتم جدید اینستاگرام این است که شما زمان بهینه برای پست کردن را بدانید.
زمان بهینه آن زمانی است که بیشترین تعداد از کاربرهای شما در اینستاگرام فعال هستند.

این زمان با بررسی طولانی مدت کاربرها و آزمون و خطا در زمان گذاشتن پست به دست می‌آید. یک راه مناسب این است که شما براساس پرسونای مخاطب، زمان فعال بودن مخاطبان در اینستاگرام را حدس بزنید. مثلا اگر مخاطبان شما کارمند هستند، احتمال در ساعت ناهار (۱۲ تا ۲ بعد از ظهر) و شب (ساعت ۸ تا ۱۰ شب) بیشتر امکان دارد اینستاگرامشان را چک کنند. پس احتمالا این دو زمان، زمان‌های بهینه شما برای پست گذاشتن هستند.

ممکن است به این نتیجه برسید که تنها یکی از این دو بازه زمانی برای شما مناسب هستند یا حتی ممکن است هیچ یک از آن‌ها مناسب نباشند. در اینجا، بهتر است دوباره به حدس زدن و حتی شاید بازبینی پرسونا بپردازید.

۴- الگوریتم اینستاگرام میزان استفاده شما از اپلیکیشن را مورد نظر قرار می‌دهد.

در روز چقدر و چندبار اینستاگرام را باز می‌کنید؟

آیا تابه حال شده است که بعد از یک روز طولانی اینستاگرام را باز کنید و با حجم زیادی از پست‌ها مواجه شوید؟ دفعه بعد که این اتفاق افتاد، دقت کنید که ساعت این پست‌ها الزاما به ترتیب نیستند!
واقعیت این است که هرچه شما در یک روز به تعداد دفعه‌های بیشتری اینستاگرام را چک کنید، ترتیب زمانی پست‌ها منظم‌تر خواهد بود.
تعداد دفعه‌های بازدید شما از اینستاگرام روی محتوایی که می‌بینید تاثیر دارد. چرا که اینستاگرام تلاش می‌کند در هر بازدید به شما جدیدترین محتواها را نشان بدهد و محتواهایی را که قبلا دیده‌اید دیگر در بالای فید نمایش ندهد.
این نکته برای مخاطب‌های شما هم صادق است. بنابراین موقع طراحی استراتژی برای اینستاگرام مارکتینگ، این موضوع را هم در نظر داشته باشید که مخاطب‌های شما احتمالا چندبار در روز به این شبکه اجتماعی سر می‌زنند.

۵- الگوریتم اینستاگرام به تعداد فالووینگ‌های شما اهمیت می‌دهد.

چند نفر را در اینستاگرام فالو می‌کنید؟ هرچه تعداد فالووینگ‌های شما بالاتر باشد، دست اینستاگرام در انتخاب محتوا بازتر است. به همین دلیل است که با یک دور باز کردن اینستاگرام، پست‌های تمام فالووینگ‌هایتان را نمی‌بینید.
هرچه اکانت‌های بیشتری را فالو کنید، پست‌های بیشتری را از قلم خواهید انداخت. این بخش از الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ باعث می‌شود که فالووینگ‌های «روح» شما خودبه‌خود حذف بشوند؛ چرا که اینستاگرام تلاش می‌کند فعال‌ترین اکانت‌ها را به شما نشان بدهد. هرچه اکانتی کمتر فعالیت کند از نظر اینستاگرام ارزش کمتری دارد که آن در میان فالووینگ‌های فعال شما قرار بدهد.

۶- مدت زمان استفاده یا  Usage :

برای الگوریتم اینستاگرام مهم است که شما چقدر در اینستاگرام می‌چرخید
مدت زمانی که در اینستاگرام سپری می‌کنید هم در محتواهایی که می‌بینید تاثیر دارد. هرچه بیشتر در اینستاگرام زمان بگذارنید، تعداد محتواهای جدید کمتر می‌شوند و در نهایت به نقطه‌ای می‌رسید که هیچ محتوای جدیدی را ندیده باقی نگذاشته‌اید!

الگوریتم اینستاگرام برای استوری

الگوریتم استوری اینستاگرام

الگوریتم استوری اینستاگرام تا حد زیادی مانند الگوریتم اینستاگرام در فید عمل می‌کند؛ هرچند در اینجا زمان انتشار استوری مهم‌تر است.
استوری بر دو پایه‌ی توجه به زمان و رابطه شما با کاربر کار می‌کند. به عبارتی جدیدترین استوری‌ها و استوری کسانی که فکر می‌کند کاربر با آن‌ها رابطه نزدیک‌تری دارد، جلوتر نمایش می‌دهد.
اینستاگرام تلاش می‌کند تا جدید‌ترین استوری‌ها را به شما نمایش بدهد. اگر با چند اکانت تعامل بالا دارید و آن اکانت‌ها به صورت منظم محتوا تولید می‌کنند، احتمالا همیشه آن‌ها را در صدر استوری‌های خود خواهید داشت.
لازم است بدانید که برای استوری هم عوامل شش‌گانه‌ای که پیش از این و در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم بسیار مهم است. همانطور که تا به این جای مطلب متوجه شدید، اینستاگرام به تعامل، علاقه و رابطه توجه خاصی دارد. با این حساب الگوریتم های اینستاگرام برای استوری به این شکل است که ابتدا استوری آن دسته از کاربرانی را به شما نشان می‌دهد که به آن‌ها علاقه و با آن‌ها ارتباط خوب و عمیقی دارید.

بنابراین اگر یک حساب برای کسب‌وکارتان دارید و می‌خواهید برای بازاریابی در اینستاگرام از استوری استفاده کنید، باید تلاش کنید که تعامل خود را با مخاطبانتان بالا ببرید. به این ترتیب همواره در صدر استوری‌های آن‌ها قرار می گیرید. برای این که مخاطب را به تعامل بیشتر دعوت کنید، می‌توانید مخاطبان را تشویق به ارسال دایرکت یا شرکت در نظرسنجی کنید.

الگوریتم های اینستاگرام برای اکسپلور

حضور یک پست در اکسپلور می تواند، باعث افزایش بازدید، افزایش مخاطب و به دنبال آن افزایش فروش گردد. الگوریتم های اینستاگرام برای رفتن به اکسپلور، یکی از مهم‌ترین مواردی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

علاقه کاربر به موضوع پست شما

همانطور که می‌دانید الگوریتم های جدید اینستاگرام، به علاقه کاربران برای نمایش پست‌‌ها در فید نیز مانند اکسپلور، توجه زیادی می‌کند. اینستاگرام برای هر کاربر پست‌هایی را به نمایش می‌گذارد که به علاقه او نزدیک باشد. زمانی که شما بتوانید، علاقه مخاطب خود را بشناسید و پست‌هایی با آن محتوا به اشتراک بگذارید، پستتان در فید کاربر نمایش داده می‌شود. به دنبال آن می‌توانید لایک، کامنت، ذخیره و اشتراک بیشتری از پستتان بگیرید.

زمانی که تعامل یک پست بالا رود، احتمال آن که به اکسپلور برود بسیار زیاد است. توجه داشته باشید که طبق الگوریتم های اینستاگرام اگر در یک‌روز با انتشار یک پست که اطلاعات عمومی افراد را بالا می‌برد، تعدادی کاربر را به پیج خود جذب کنید، ولی از روز بعد پست‌های غیر مرتبط به آنچه قبلا گذاشته‌اید منتشر کنید، احتمال اینکه پست‌های شما در فید این کاربران نمایش داده شود، کم می‌شود.

ویرایش و حذف نکردن پست و استوری در ابتدای انتشار

یکی دیگر از الگوریتم های اینستاگرام برای حضور در اکسپلور این است که پستی که تازه منتشر کرده‌اید را حذف یا ویرایش نکنید. با حذف پست و یا ویرایش متن آن، احتمال قرارگیری آن در اکسپلور را به‌شدت کاهش می‌یابد؛ زیرا اینستاگرام در مورد نشان‌دادن یا ندادن پست شما در اکسپلور، در یک ساعت اول پس از انتشار آن تصمیم می‌گیرد. پس حدالامکان به قرار دادن صحیح مطالب در زمان انتشار دقت کنید، تا مجبور به ویرایش یا حذف آن‌ها نشوید.

استفاده اصولی از هشتگ

الگوریتم های اینستاگرام به استفاده اصولی از هشتگ‌ها توجه ویژه‌ای دارند. دلیل آن هم این است که به کمک هشتگ می‌تواند، پست‌‌های بهتر و مرتبط‌تر با توجه به سرچ کاربران نشان دهد. زمانی که شما برای پست خود از هشتگ‌های اصولی استفاده کنید، کاربران زیادی از طریق هشتک جذب پست شما می‌شوند و با افزایش بازدید و تعامل آن پست می‌تواند به اکسپلور هم راه پیدا کند.

درست است که الگوریتم های اینستاگرام به کاربر اجازه می‌دهد برای هر پست تعداد سی عدد هشتگ را به کار ببرد، اما مطالعات نشان می‌دهد که تعداد هشتگ برای یک پست، بین 5 تا 9 عدد باشد بهتر است، چرا که استفاده بیشتر از این تعداد هشتگ یا ثابت و کپی بودن هشتگ پست‌های شما می‌تواند از طرف اینستاگرام به عنوان یک رفتار اسپم و تبلیغاتی شناسایی شود. در نهایت تا جایی که امکان دارد هشتگ‌هایی متناسب با محتوای هر پست قرار دهید.

افزایش فعالیت خود در اینستاگرام

الگوریتم های اینستاگرام می‌گوید، اگر فعالیت خود را در اینستاگرام افزایش دهید، می‌توانید به رفتن پست‌هایتان به اکسپلور امیدوار باشید. پس بهتر است با لایک کردن پست کاربران خود و ارسال نظرات و یا حتی فرستادن دایرکت برای آنها این ارتباط را قوی‌تر کنید. حتی شما می‌توانید در پست‌ها و استوری‌های خود، که مرتبط با دوستان و دیگر افراد (مخصوصاً افراد تأثیرگذار یا اینفلوئنسرها) است آنها را تگ و منشن کنید.

توجه داشته باشید که الگوریتم های اینستاگرام کامنت‌های کمتر از ۴ کلمه را بی ارزش به حساب می آورد. بنابراین از ارسال کردن کامنت‌های ساده و کوتاه مانند: عالی، خوب بود و متن‌های این چنین خودداری کنید.

الگوریتم اینستاگرام برای کسب رتبه در هشتگ 

هشتگ در اینستاگرام

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با خود فکر می کنید که استفاده از هشتگ‌ها بسیار ساده است، لازم است بدانید که سخت در اشتباهید. الگوریتم های اینستاگرام دارای اصول خاصی برای استفاده از هشتگ‌ها هستند. در ادامه به نکاتی برای شناسایی هشتگ‌های مناسب و استفاده درست از آن‌ها برای طراحی پست و استوری اینستاگرام اشاره می‌کنیم.

از هشتگ‌ها به صورت هدفمند استفاده کنید

از آن جایی که هدف اصلی اینستاگرام، ارتباط بیشتر و بهتر با کاربران است تا در نتیجه مطالب بسیار مفید و مرتبط را در اختیار مخاطبین قرار دهد،  الگوریتم های جدید اینستاگرام، هم بیش از پیش بر استفاده صحیح از هشتگ‌ها تاکید شده است.

کار اشتباهی که برخی از صاحبان کسب‌وکار برای دیده شدن پست‌هایشان انجام می‌دهند این است که از هشتگ‌های معروف و محبوب استفاده می‌کنند. این کار زمانی می‌تواند باعث دیده شدن پست شما شود که پست شما به هشتگ مورد نظر مرتبط باشد و در غیر این صورت، محتوای شما به عنوان Spam تشخیص داده می‌شود که در بلند مدت موجب کم شدن تعداد فالو‌ئر‌ها یا شادوبن شدن اکانت شما خواهد شد.

در استفاده از هشتگ‌ها زیاده‌روی نکنید

الگوریتم های اینستاگرام روی تعداد هشتگ هم حساس است. اینستاگرام با این که اجازه می‌دهد، برای هر پست ۳۰ هشتگ بنویسید، اما اگر هر کلمه‌ای را هشتگ کنید، نه تنها باعث نارضایتی مخاطبان‌تان می‌شود، بلکه باعث می‌شود تا اینستاگرام شما را به عنوان اسپم شناسایی کند. بهترین تعداد استفاده از هشتگ‌ها برای یک پست، بین ۴ الی ۹ عدد است و هر چه از تعداد هشتگ‌های بیشتری برای یک پست استفاده شود، می‌تواند از طرف اینستاگرام به عنوان یک رفتار اسپم و تبلیغاتی در نظر گرفته شده و عواقب بسیاری برای صفحه کاربری شما به همراه داشته باشد.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ برای IGTV

IGTV یکی از امکانات جدیدتر اینستاگرام است و به همین دلیل نحوه عمل کردن الگوریتم اینستاگرام در آن کاملا شناخته‌شده نیست. با این وجود احتمالا IGTV نیز از الگوریتمی مشابه الگوریتم فید پیروی می‌کند. در حال حاضر سه دسته در IGTV اینستاگرام وجود دارد:

1- For you

دسته‌بندی است که مخصوص شما طراحی شده. الگوریتم اینستاگرام ویدیوهای داخل این کانال را براساس کسانی که شما فالو می‌کنید و نوع تعاملات شما با انواع محتوا می‌سازد.

2- Following

شامل گلچینی از ویدیوها است که فالووینگ‌های شما در اینستاگرام تماشا می‌کنند.

3- Popular

به ویدیوهای ترند و محبوب میان تمام کاربران اینستاگرام اختصاص دارد.

الگوریتم افزایش بازدید اینستاگرام

بازدید اینستاگرام شامل بازدید پست و igtv و همچنین بازدید لایو و استوری است. در ادامه به الگوریتم های اینستاگرام برای افزایش بازدید اینستاگرام خواهیم پرداخت.

داده‌های اینستاگرام را دست کم نگیرید

بعد از اینکه هر پست یا استوری را در پیج کاری خود به اشتراک بگذارید، اینستاگرام اطلاعاتی را در مورد آن پست یا استوری به شما می‌دهد که با استفاده از آنها می‌توانید راحت‌تر رفتار مخاطبان را بررسی کنید و در محتواهای بعدی که در پیج خود می‌گذارید، سعی در بهبود آنها داشته باشید.

فاکتورهای مهمی که بعد از هر پست اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد شامل، reach، impression، تعداد لایک، کامنت، سیو، ارسال و تعداد افرادی که از روش‌های مختلف پست شما را مشاهده کردند.
اطلاعاتی مثل reach و impression ممکن است در وهله‌ اول برای شما ملموس نباشد و دقیقا متوجه نشوید که چه چیزی را نشان می‌دهد، به همین دلیل توضیح مختصری در مورد هرکدام از این موارد می‌دهیم تا بهتر بتوانید از آنها استفاده کنید.

کلمه reach :

طبق تعریف خود اینستاگرام، این گزینه به صورت تقریبی تعداد بازدیدکنندگان از محتوای شما را بیان می‌کند.

کلمه impression :

تعداد کل دفعاتی که یک پست دیده شده است را نشان می‌دهد.
برای درک بهتر فرض کنید که کاربری پست شما را می‌بیند، با بازدید این کاربر از پست شما، یک عدد به تعداد reach پست شما افزوده می‌شود. اگر همان کاربر برای دفعات بعدی به سراغ پست شما بیاید، به ازای هر بازدید یک عدد به تعداد impression شما افزوده خواهد شد.

از فالوور فیک ساخت ربات‌ها به شدت دوری کنید!

یک کار اشتباهی که تعداد بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی به آن روی می‌آورند، خرید فالوور فیک است. بی شک آن‌ها از الگوریتم های اینستاگرام برای افزایش فالوور بی اطلاع هستند. بی شک آن‌ها نمی دانند که با خرید فالوور فیک، تعداد فالوورهای پیج شان افزایش پیدا می‌کند، اما چون میزان تعامل پیج‌شان به اندازه تعداد فالووری که دارند نیست، ممکن است پیج‌شان با مشکل مواجه شود.

به صورت مداوم محتوا تولید کنید

یکی از عوامل مهم موفقیت در اینستاگرام که باعث افزایش ویو پیج، افزایش ویو استوری و به صورت کلی افزایش بازدید از پیج شما خواهد شد، تداوم است. روزانه حداقل یک پست و یک استوری بگذارید و سعی کنید که این کار را در هر شرایطی و به هرنحوی که شده انجام دهید.

محتوای ویدئویی بسازید

مطالعات نشان می‌دهد که امروزه کاربران توجه بیشتری به مطالبی که از طریق ویدئو منتشر می‌شوند نشان می‌دهند، تا محتوای تصویری و متنی. اگر قصد افزایش بازدید پیج را دارید، محتوای ویدئویی را در راس تولید محتوای پیج قرار دهید.

البته این مسئله به این معنا نیست که الگوریتم های اینستاگرام محتواهای غیر از ویدیویی را بی ارزش بدانند. ولی چون الگوریتم اینستاگرام می‌گوید، هر چقد زمانی که یک کاربر روی یک پست زمان می‌گذارد، آن پست ارزشمندتر است، پیشنهاد ما به شما استفاده از محتواهای ویدیویی است وگرنه با محتواهای تصویری و متنی جذاب هم می توانید، مخاطب را روی پوست خود نگه دارید.

استفاده از لوکیشن 

اگر از لوکیشن برای پست‌ها و استوری‌ها استفاده کنید، می‌توانید به افزایش بازدید پست خود کمک کنید. توجه داشته باشید که به کار بردن لوکیشن‌های خاص و محبوب می‌تواند به افزایش بازدید محتوا کمک کند اما در نظر داشته باشید الگوریتم های اینستاگرام باهوش هستند و می‌توانند لوکیشن فیک را تشخیص دهند؛ پس از آن سوء استفاده نکنید و استفاده از لوکیشن فیک را به حداقل برسانید.

الگوریتم اینستاگرام برای لایک و کامنت 

حتما به خاطر دارید که در گذشته نه چندان دور پیج‌ها برای بالا بردن تعامل‌شان، لایک و کامنت فیک خریداری می‌کردند. در تغییرات جدید، الگوریتم های اینستاگرام این لایک و کامنت‌های فیک را تشخیص داده و محاسبه نمی‌کنند. حتی اینستاگرام پیج‌هایی که از لایک و کامنت فیک استفاده می‌کنند را جریمه می‌کند. محتواهای این پیج‌ها به تعداد نفرات کمتری نشان داده خواهد شد. 

به جرئت می توان گفت، کامنت از نظر الگوریتم های اینستاگرام مهم‌ترین معیار تعامل است. پس تلاش کنید تا به وسیله صحبت کردن با مخاطب بیش‌ترین کامنت را زیر پست‌ها بگیرید. علاوه بر آن جواب کامنت‌های مخاطبین‌تان را سریع بدهید. جواب کامنت فالور دادن باعث ایجاد صمیمیت، احترام و جلب اعتماد و وفاداری آن‌ها می‌شود.

چند ترفند برای شکست دادن الگوریتم های اینستاگرام 

توصیه ما این است که به جای تلاش برای شکست دادن الگوریتم اینستاگرام، سعی کنید آن را درک کرده و براساس معیارهای آن رفتار کنید. در ادامه چند مورد را معرفی می‌کنیم که رشد پیج اینستاگرام شما کمک خواهد کرد :

۱- انتشار منظم محتوای باکیفیت

یک تقویم محتوایی برای اینستاگرام تنظیم کنید و به آن وفادار باشید. اگر در زمان‌های منظم اقدام به انتشار محتوا بکنید، اعتماد الگوریتم اینستاگرام را به دست خواهید آورد. همچنین به کیفیت محتوا دقت کنید. محتواهای اختصاصی و باکیفیت بالا به اینستاگرام نشان می‌دهند که حساب کاربری شما یک حساب حرفه‌ای است. بنابراین اینستاگرام به شما اهمیت بیشتری خواهد داد.

انتشار محتوا را تنها به فید اینستاگرام محدود نکنید. انتشار استوری به صورت منظم نیز می‌تواند تاثیر بسزایی در وضعیت اکانت اینستاگرام شما ایجاد کند. بسیاری از کاربران وقت بیشتری را به چک کردن استوری اختصاص می‌دهند و فید را زیاد بالا پایین نمی‌کنند. پس این ویژگی مهم اینستاگرام را فراموش نکنید.

برای داشتن برنامه انتشار منظم در اینستاگرام، خوب است که یک تقویم محتوایی داشته باشید. اگر می‌خواهید درباره تقویم محتوایی بیشتر بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تقویم محتوا آکادمی اینفوگرام را مطالعه کنید.

۲- ایجاد تعامل 

هرچه تعامل بیشتری با کاربران ایجاد کنید، ارزش کارتان در نظر الگوریتم اینستاگرام بیشتر خواهد بود. ترغیب کردن کاربران به گذاشتن کامنت پای پست‌ها (برگزاری مسابقه، ایجاد سوال و …) یک راه مناسب برای ایجاد تعامل است.
از قدرت استوری در ایجاد تعامل غافل نشوید. استوری‌های اینستاگرام امکانات مختلفی از جمله گذاشتن کوییز، سوال، نظرسنجی و … را ایجاد کرده است. تمام این امکانات کاربران را به واکنش نشان دادن و ایجاد تعامل ترغیب می‌کند.

استفاده از کال تو اکشن می‌تواند در ایجاد تعامل بسیار مفید باشد. انواع کال تو اکشن‌ها برای اینستاگرام عبارتند از:

الف) ورق بزنید (برای پست‌های اسلایدی)

ب) سیو کنید

ج) شِیر کنید / برای دوستانتان بفرستید

د) لینک را بالا بکشید (برای استوری)

ه) کامنت بگذارید

و) برای ثبت نام کلیک کنید

۳- محتواهای اسلایدی و ویدیویی 

الگوریتم اینستاگرام به مدت زمانی که کاربران برای مشاهده محتواهای شما صرف می‌کنند اهمیت می‌دهد. پس باید راهی پیدا کنید تا این مدت زمان را افزایش بدهید.
ساخت پست‌های تشکیل‌شده از چند اسلاید یک راه مناسب برای نگاه داشتن کاربران روی پست‌ است. این پست‌ها به دلیل محتوای دنباله‌دارشان باعث می‌شوند کاربر زمان طولانی‌تری را صرف آن‌ها کند.

محتواهای ویدیویی نیز در این میان موثر هستند. یک راه مناسب برای به اشتراک گذاشتن محتوای ویدیویی و استفاده از امکانات اینستاگرام، استفاده از IGTV است. می‌توانید یک پیش‌نمایش یک دقیقه‌ای را در فید نمایش بدهید تا مخاطبان برای تماشای فایل کامل به IGTV بروند. بدین ترتیب الگوریتم اینستاگرام به تدریج در IGTV نیز جایگاه مناسبی به شما اختصاص می‌دهد.

۴- زمان انتشار محتوا

سعی کنید بفهمید فالوورهای شما چه زمانی بیشتر فعال هستند و همان زمان را به پست کردن محتوا اختصاص بدهید. با این کار، احتمال دیده شدن پست‌های شما و تعامل مخاطبان بیشتر خواهد شد. به یاد داشته باشید که مخاطبان هر برند رفتار مشابهی ندارند. بعضی بین ۳ تا ۵ بعد از ظهر بیشتر به اینستاگرام سر می‌زنند و بعضی آخر شب. پس زمان انتشار محتوا را با توجه به پرسونای مخاطب تعیین کنید.

۵- هشتگ‌ ها

استفاده درست از هشتگ‌ّها می‌تواند یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای شکست دادن الگوریتم اینستاگرام باشد. نکات استفاده از هشتگ عبارتند از:
از هشتگ‌ های صحیح و مرتبط استفاده کنید تا افراد درست و مرتبط بتوانند پست‌های شما را ببینند. استفاده از هشتگ‌های نامرتبط از نظر الگوریتم اینستاگرام باعث افت دیده شدن شما خواهد بود.

از تعداد مناسبی هشتگ استفاده کنید. استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها نتیجه منفی دارد.
قبل از انتخاب هشتگ، آن را سرچ کنید. به‌خصوص به پیج رقیبانتان سر بزنید تا ببینید از چه هشتگ‌ّهایی استفاده کرده‌اند.

۶- انتشار دوباره محتواها

خوب است که هر از گاهی محتواهای پربازدیدتان را دوباره منتشر کنید. این کار توجه دوباره مخاطب‌های قدیمی را به شما جلب خواهد کرد. همچنین مخاطب‌های جدیدی نیز از این راه پیدا می‌کنید.

۷- تحلیل اینستاگرام

با ارتقای اکانت اینستاگرام به اکانت بیزنسی، این امکان را خواهید داشت که به صورت رایگان به تحلیل اینستاگرامتان بپردازید. اگر می‌خواهید بر الگوریتم اینستاگرام پیروز شوید، چک کردن مرتب تحلیل‌ها را فراموش نکنید. این تحلیل‌ها به شما خواهند گفت که در زمینه‌های مختلف مانند استفاده از هشتگ، انواع محتوا و … چقدر موفق عمل کرده‌اید.

همچنین می‌توانید از سایت‌هایی مانند tanke.fr به صورت رایگان برای تحلیل اینستاگرام استفاده کنید.

الگوریتم پردازش تصویر اینستاگرام 

الگوریتم پردازش تصویر اینستاگرام

اینستاگرام به کمک الگوریتم پردازش تصویر، اجزا و عناصر موجود در عکس ها را تشخیص می دهد یعنی میتواند از عکس شما اگر عینک زده باشید عینک را تشخیص دهد و یا دیگر اجزاء، مانند طبیعت، خودرو، حیوانات و … را تشخیص دهد و در نهایت با توجه به اجزایی که در یک عکس شناسایی میکند آن را در اکسپلور؛ در کنار عکس های مشابه به کاربران نشان میدهد.

این الگوریتم برای رفتن به اکسپلور بسیار مهم است زیرا اگر عکس شما به گونه ای گرفته شود که اینستاگرام نتواند از آن سر در آورد به اکسپلور نیز نخواهد رفت. برنامه هایی وجود دارند که میتوانند تشخیص اینستاگرام را به شما اعلام کنند. ربات اینستاگرام کاربر مجازی که صفحه ای مخصوص برای برنامه تشخیص الگوریتم پردازش تصویر اینستاگرام دارد یکی از این برنامه‌هاست.

چرا الگوریتم اینستاگرام بعضی پست و اکانت ها را حذف می‌کند؟
گاهی پیش می‌آید که بعد از پست یا استوری کردن محتوایی، با هشدار اینستاگرام و حذف شدن آن مواجه شوید. حتی ممکن است اینستاگرام اکانت خود شما را هم تعلیق کند!

برای این که الگوریتم اینستاگرام پست شما را حذف نکند، خوب است یک نگاه کلی به شرایط استفاده از اینستاگرام بیاندازید. به طور کلی اینستاگرام نسبت به محتواهای زیر حساس است و امکانش زیاد است که در صورت تشخیص، آن‌ها را حذف کند:

1- تصاویر دارای برهنگی :

تصاویری که برهنگی (Nudity) در آن‌ها وجود دارد از خط قرمزهای مهم اینستاگرام هستند. اگر به هر دلیلی محتوایی که منتشر می‌کنید شامل صحنه‌های برهنه است، باید آن‌ها را برای استفاده در اینستاگرام سانسور کنید.

2- استفاده از تصاویر دارای کپی رایت :

استفاده از عکس‌های دارای کپی رایت بدون رعایت کپی رایت آن‌ها و ذکر نام عکاس یا طراح تصویر باعث حذف آن‌ محتوا از اینستاگرام می‌شود الگوریتم اینستاگرام به انتشار محتوای دارای کپی رایت به‌خصوص در پیج‌های بیزنسی بسیار حساس است.

3- استفاده از ربات و ارسال کامنت اسپم :

هرگونه استفاده از بات و گذاشتن کامنت‌های اسپم زیر پست‌های دیگران اینستاگرام را نسبت به اکانت شما حساس می‌کند. اگر اینستاگرام حس کند که شما از بات استفاده می‌کنید اکانت شما را حذف خواهد کرد. پس فکر استفاده از کامنت‌های اسپم و بات را از سرتان بیرون کنید.

توصیه اینستاگرام برای اینفلوئنسرها

اینستاگرام همچنین توصیه‌هایی مخصوص اینفلوئنسرهای اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ دارد که باعث رشد پیجشان می‌شود. این توصیه‌ها را می‌توانید برای پیج بیزنسی‌تان هم استفاده کنید. به گفته اینستاگرام، حجم محتواهای بهینه برای انتشار هفتگی در سال ۲۰۲۱ عبارت است از :

* ۳ پست در هفته (شامل ویدیوهای reel و IGTV هم می‌شود)

* ۸ تا ۱۰ استوری در هفته (حداقل ۱ یا ۲ استوری در روز)

* ۴ تا ۷ ویدیو Reel

* ۱ تا ۳ ویدیوی IGTV  (شامل لایو هم می‌شود)

فراموش نکنید که برای شکست دادن الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ علاوه بر حجم محتواها، باید ۶ فاکتوری که گفتیم را هم رعایت کنید!
الگوریتم اینستاگرام همواره در حال تغییر است. چیزی که مسلم است این است که نحوه تعامل شما با مخاطبان همیشه در جایگاه شما تاثیر خواهد داشت. پس تا حد امکان سعی کنید با مخاطبان در تماس بمانید و آن‌ها را خوشحال نگه دارید.
بهتر است ابتدا پرسونای مخاطبان خود را مشخص کنید. یک استراتژی محتوا بر اساس پرسونا بچینید. در انتها به کمک تقویم محتوا و توجه به الگوریتم‌های اینستاگرام پست‌ها را منتشر کنید. توجه به روانشناسی رنگ نیز به جلب توجه مخاطبان کمک می‌کند.

سوالات متداول درباره الگوریتم اینستاگرام 

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

به مجموعه دستورالعمل‌هایی که با جهت دادن رفتار کاربران در این شبکه اجتماعی به هدف مشخصی دست می‌یابد الگوریتم اینستاگرام می‌گویند.

الگوریتم های اینستاگرام چگونه کار می‌کنند؟

الگوریتم اینستاگرام به کمک هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری ماشین کار می‌کند. این الگوریتم با دریافت اطلاعات کاربران و آنالیز رفتار آنها همواره در حال تغییر است. این تغییرات در جهتی است که کاربران بهترین تجربه کاربری را داشته باشند.

در چه صورتی توسط الگوریتم اینستاگرام جریمه خواهید شد؟

در صورتی که الگوریتم اینستاگرام متوجه خرید فالوور، لایک، و کامنت تقلبی شود صفحه متقلب جریمه خواهد شد. به علاوه استفاده از هشتگ‌های غیرمرتبط یا بیش از حد تکراری نیز می‌تواند موجب جریمه موقتی شود.

پایبند بودن به الگوریتم‌های اینستاگرام چه مزایایی دارد؟

اگر به الگوریتم اینستاگرام پایبند باشید، اینستاگرام به شما کمک می‌کند که بیشتر دیده شوید حتی در صفحه اکسپلور، مشتریان بیشتری جذب کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

چطور الگوریتم اینستاگرام را شکست دهیم؟

با انتشار محتوای با ارزش و باکیفیت به صورت منظم در زمان مناسب، انتشار ویدئو یا تصاویر اسلایدی، تعامل بیشتر با سایرین، استفاده از هشتگ و … می‌توان در جهت هدف الگوریتم اینستاگرام که همان تجربه خوب کاربران است حرکت کرد.

چطور پست‌هایمان را وارد اکسپلور اینستاگرام کنیم؟

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام برای هر کاربر متفاوت عمل می‌کند. در واقع هر چه کاربر و فالورهایش پست‌های خاصی را لایک کنند آن قبیل پست‌ها در اکسپلور بیشتر نمایش داده می‌شود. بهترین نوع محتوا، محتوای ویدئویی است زیرا طرفداران بیشتری دارد.

 • آموزش رایگان
ضمانت کیفیت فایل
ضمانت بازگشت وجه
ضمانت توضیحات و اطلاعات فایل
قالب های مختلف فایل
 • اطلاعات فایل
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1402
تعداد بازدید : 696
 • اشتراک گذاری
طراحی و توسعه با در صدای رسانه © 2023